Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці нектарину інжирного

Нектарин Донат (інжирний) 1 клас Нектарин Донат (інжирний) 1 клас
Код товару41733
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Конценттина (інжирний) 1 клас Нектарин Конценттина (інжирний) 1 клас
Код товару47370
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
НОВИНКА
Нектарин Месембріне (інжирний) 1 клас Нектарин Месембріне (інжирний) 1 клас
Код товару47472
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Все про інжирний нектарин: від користі до вирощування

Нектарин приваблює садівників ефектною зовнішністю — таке плодове дерево може стати гідною окрасою саду. Також відзначають відсутність складнощів з посадкою та доглядом, високі показники врожайності, цікаві смакові якості плодів. З нашої оглядової статті, підготовленої фахівцями інтернет-магазину Яскрава, ви дізнаєтеся, що є нектарин інжирний (фото, опис, користь) і як його вирощувати.

Нектарин: користь для здоров'я, застосування, опис

Який вигляд має нектарин? Висота дерева нектарину залежить від сорту, тому варіюється від 4 до 7 м. Діаметр розкидистої крони досягає 3-4 м. Для культури характерні щільні пагони та видовжено-ланцетовидної форми листя. Листові пластини зелені, зубчасті з обох боків.

Квітучий навесні інжирний нектарин вважається гідною окрасою саду — рослина буквально всипана красивими квітами насичено-рожевими відтінків. Що стосується плода, то нектарин інжирний схожий на персик. Єдина відмінність — це текстура шкірки. Для персика характерна ворсистість, а нектарин повністю гладкий. Відповідно до сортових характеристик розрізняють плоди зі шкіркою жовтого, зеленувато-жовтого, червоного, бордово-вишневого та червонувато-жовтого відтінків. М'якуш щільний, соковитий, солодкий. Кісточка буває як складно, так і легко відокремлювана.

Чим корисний нектарин? Калорійність нектарину інжирного становить 48 ккал на 100 г. У складі плода присутні аскорбінова, яблучна, лимонна та винна органічні кислоти, вітаміни А, С, Н, РР та групи В. Також стиглі фрукти багаті на бета-каротин, натрій, калій, залізо, фосфор, сірка, кальцій. Серед корисних властивостей відзначають:

  • зміцнення імунної системи;
  • прискорення обмінних процесів організму;
  • утримання вологи в клітинах та тканинах;
  • виведення токсинів та шлаків;
  • нормалізацію шлункової кислотності;
  • покращення роботи нервової системи;
  • ефективне зниження маси тіла.

Соковиті плоди вживають у свіжому вигляді. Також солодкі фрукти застосовують для переробки та виготовлення компотів, соків, варення, джему, різних десертів. Нектарин при грудному вигодовуванні корисний, але варто обмежувати себе, якщо є схильність до алергічних реакцій.

Найкращі сорти інжирного нектарину

Доглядаєте невибагливий у вирощуванні інжирний нектарин, але з добрими показниками врожайності? У такому випадку рекомендуємо звернути увагу на такі сорти:

Нектарин інжирний Донат. Виведена італійськими селекціонерами плодова культура з високою стійкістю до посухи та грибкових захворювань, характерних для кісточкових. Рослина відрізняється добрими показниками зимостійкості — до -25 градусів. Інжирний нектарин Донат, купити саджанці якого можна в нашому інтернет-маркеті Яскрава, дозріває наприкінці липня чи на початку серпня. З одного дорослого дерева знімають приблизно 40-45 кг фруктів. Середня маса плоду становить 120-140 г.

Нектарин інжирний Месембрин. Високо затребуваний та популярний серед дачників та садівників сорт із стійкістю до грибкових інфекцій, зокрема плодової гнилі. При правильному догляді врожайність сягає 40-60 кг стиглих плодів з дерева. Соковиті та солодкі фрукти, у смаку яких помітна легка кислинка, вживають свіжими або пускають на переробку. Вага плоду — близько 180 г. Завдяки хорошим декоративним якостям дерева цей сорт нектарину в саду виглядає досить ефектно.

Нектарин інжирний: посадка та догляд у відкритому ґрунті

Вирощування нектарину з кісточки в домашніх умовах — не найвдаліший варіант розмноження цієї культури. Імовірність того, що кісточка проросте, невелика. Також помітні зміни у смакових властивостях — кислинка стає більш вираженою, насолода «губиться». Тому рекомендуємо вирощувати нектарин шляхом посадки фруктового саджанця.

Умови вирощування нектарину. Теплолюбне плодове дерево потрібно висаджувати з південного, південно-західного або західного боку саду. Вибирайте відкриту для сонця ділянку. При цьому дивіться, щоб місцевість була закрита від вітру та протягу. Оптимальними вважаються території біля огорож, альтанок, будівель. Низини, де збирається дощова та тала вода, є не найвдалішим варіантом, оскільки рослина часто хворітиме.

Ґрунт повинен бути родючим, легким, пухким. Ступінь кислотності — нейтральна або слабокисла. Не забудьте визначити рівень залягання ґрунтових вод (не вище 1,5 м).

Як посадити нектарин? Посадка нектарину восени чи навесні. Причому осінній варіант рекомендований для регіонів із теплим кліматом. У холодних краях краще задіяти спосіб весняної висадки саджанців у відкритий ґрунт.

Розмір дерева нектарину зобов'язує садівників приділити увагу підготовці посадкових ям, відстань між якими має бути не менше 3-3,5 м. Лунку (70х70 см) під саджанець готують приблизно за 3-4 тижні. При весняній посадці копію ям виконують восени. Обов'язково підвищують ступінь родючості ґрунту, додаючи 10 кг перепрілого гною та 100-150 г суперфосфатів.

Кореневу систему замочують у розчині «Корневина», що сприяє швидкому та якісному укоріненню. Саджанець фіксують за допомогою дерев'яного кілочка, залишаючи кореневу шийку над поверхнею землі на рівні 3-5 см.

Як виростити нектарин? Щоб плодова культура зростала, розвивалася і добре плодоносила, необхідно дотримуватись певних агротехнічних правил.

Нектарин інжирний відноситься до вологолюбних рослин, але надлишок вологи в ґрунті може призвести до гниття кореневої системи. Тому за вегетаційний сезон культуру поливають 4-6 разів. Під одне доросле дерево виливають 40-80 літрів відстояної води кімнатної температури. Коли волога вбереться, землю потрібно розпушити, а бур'яни видалити.

Перше підживлення виробляють на 2-3 рік після посадки саджанця на постійне місце проростання. Перед внесенням добрив рослину обов'язково поливають. Навесні інжирний нектарин потребує азотовмісних речовин (аміачна селітра, сечовина). На етапі плодоутворення крону обробляють розчинами комплексних добрив для кісточкових. При дозріванні плодів додають у ґрунт калійні солі. Восени удобрюють суперфосфатами та хлористим кальцієм.

Формувальне обрізання нектарину інжирного виконують навесні. Для цієї культури підходить чашоподібна форма крони. Восени, коли опаде листя, видаляють сухі, пошкоджені комахами, уражені хворобами та травмовані гілки. Місця зрізів покривають садовим варом.

Нектарин морозостійкість. Передзимова підготовка саду передбачає збирання території від залишків рослинності, санітарну обрізку, вологозарядний полив. Нектарин варто утеплити на зиму. Скелетні гілки та стовбур слід покрити нетканим матеріалом (агроволокном) або мішковиною. Використовувати поліетилен не рекомендуємо, оскільки він не пропускає повітря — всередині утворюються конденсат та пліснява, що призводить до хвороб або навіть загибелі рослин. Пристовбурне коло обов'язково мульчують:

  • сухим опалим листям;
  • крупнозернистим річковим піском;
  • висушеним сіном чи соломою;
  • сосновим гіллям;
  • густими ялиновими гілочкам.

Захист від хвороб та шкідників. Більшість кісточкових культур має загальних шкідників, серед яких звичайна попелиця, кліщ, щитівка, фруктова моль, довгоносик, сливова та східна плодожерки. Попередити нашестя комах допоможе обробка саду препаратом Чистий Стовбур весною. При великій кількості шкідників варто застосовувати інсектициди «Актара», «Актеллік», «Інта-Вір», «Золон» та інші.

Як відзначають досвідчені садівники у своїх відгуках, інжирні нектарини часто уражаються такими захворюваннями:

  • борошниста роса;
  • кучерявість листя;
  • плодова гнилизна;
  • кокомікоз;
  • цитоспороз;
  • вертицильоз;
  • моніліоз кісточкових.

Найбільш ефективними у боротьбі з переліченими захворюваннями вважаються такі фунгіциди, як Фундазол, Топсін-М, Вітарос, Стробі, Скор, Хорус. Допомогти вибрати препарат можуть фахівці нашого магазину — звертайтесь.

Де недорого купити фруктові саджанці гуртом в Україні?

Наш інтернет-магазин Яскрава пропонує за вигідною ціною купити саджанці нектарину інжирного гуртом. Визначитись із сортовими якостями представлених у каталозі рослин допоможуть досвідчені продавці-консультанти, для зв'язку з якими можна скористатися вказаними на сайті контактними номерами телефонів. Також наші фахівці розкажуть, як посадити та виростити нектарин у саду. Цікавитесь високоврожайними сортами? Хочете купити морозостійкий чи великоплідний нектарин? Телефонуйте, будемо раді допомогти!

Оформити замовлення можна як у телефонному режимі, так і онлайн. Доставка виконується по всіх регіонах України: Київ, Львів, Чернівці, Херсон, Запоріжжя, Харків та інші. Пропонуємо саджанці нектарину смачного за вигідними цінами — поспішайте оформити заявку!