Голландська цибуля сіянка зі знижками до -40%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці папороті оптом

4-річний
Папороть Dahlem (контейнер 1.5 л) Папороть Dahlem (контейнер 1.5 л)
Код товару37915
На складі0
Кількість в упаковці: 3
Вибрати кількість
+ -
4-річний
Папороть Proliferum (контейнер 1.5 л) Папороть Proliferum (контейнер 1.5 л)
Код товару37916
На складі0
Кількість в упаковці: 3
Вибрати кількість
+ -
4-річний
Папороть Setiferum (контейнер 1.5 л) Папороть Setiferum (контейнер 1.5 л)
Код товару37917
На складі0
Кількість в упаковці: 3
Вибрати кількість
+ -

Папороть — невибаглива жителька тінистих ділянок.

 

На вашій ділянці є затінок, де не ростуть декоративні культури,  або ви завжди мріяли про сад в англійському стилі? Купіть кореневища папороті та незабаром ваш сад зміниться, наповнившись духом реліктової рослини.

Папороті не лише відмінно ростуть в тіні, вони не потребують родючого ґрунту, обрізки, не приваблюють шкідників. Морозостійкі сорти навіть не треба готувати до зими.

Загальна характеристика всіх видів папороті та їх відмінності.

Під загальною назвою «папороть» ховається величезна група спорових рослин, що містить в собі 10 тисяч видів. Їх наукова назва Polypodiophyta. Ростуть папороті у всіх куточках землі, але частіше в тропіках і субтропіках. Вони настільки відрізняються від інших рослин, що розпізнаються навіть людьми, далекими від садівництва.

Для папороті характерно:

  • рослина — трав'яниста;
  • вид — вічнозелений і листопадний;
  • листя — у папороті за 405 млн років не сформувалося справжнє листя, а те що ми бачимо, є системою гілок, які не встигли стати стеблами і листочками (вайя);
  • листова пластина — з'явилася в результаті утовщення вайї;
  • кореневище — розташоване під землею, з його бруньок з'являються вайї;
  • спорангії — розташовуються в нижній частині вайї, містять спори для розмноження.

Попри, існування красивої легенди, у папороті не може бути квітів, вони розмножуються спорами. Коробочки з ними можна побачити, поглянувши на внутрішню сторону своєрідного листя. Вони мають вигляд круглих темних або бежевих опуклих цяток.

Для саду зазвичай використовують види папороті, висота яких 70-150 см. Вони виділяються красивим листям (вайями), швидко формують ажурну розетку. Якщо ділянка невелика і сонячна, а ґрунт бідна, підійде компактний, звичайний. Відмінною зимостійкістю і строкатим зубчатим листям відрізняється Багаторядник щетінковий. Всі види садового Polypodiophyta прекрасно адаптовані до кліматичних умов України і при правильній посадці сформують вайї протягом сезону. Надалі кущ буде розростатися і вдосконалюватися.

До папороті відносяться не лише види, які ростуть в землі, зустрічаються і водні рослини.

Розвиток папороті: особливості посадки та умови.

Папороті — великі любителі вологи і тінистих місць. Саме це треба враховувати при посадці. Прекрасно, якщо в саду є ділянка, на якій через нестачу світла не хочуть рости квіти — він якраз підійде для Polypodiophyta.

Основні рекомендації:

  • час — висадку краще проводити навесні, щоб вайї встигли вирости й зміцніти, але можна і восени;
  • освітлення — кущу все ж потрібно трохи світла, а от прямі сонячні промені для нього згубні;
  • відстань — деякі види дуже сильно розростаються, тому один від одного їх потрібно висаджувати трохи далі;
  • яма — кореневище має вільно поміститися разом з дренажною системою, яка вбереже від застою вологи;
  • ґрунт — кореневище залежне від присутності повітря, тому земля потрібна пухка (досить змішати ґрунт з піском);
  • добриво — під час посадки в землю варто додати поживний склад і добре полити;
  • мульчування — ґрунт навколо куща краще засипати хвойними голками, щоб земля залишалася вологою і рихлою.

Подальший догляд досить простий і необтяжливий. Особливо добре приживається кореневище в контейнері, оскільки не має пошкоджень і пересохлих ділянок .

Папороть: догляд і розмноження.

Важливою умовою для інтенсивного росту Polypodiophyta є волога. Молоду рослину особливо важливо зволожувати. Здійснювати полив рідше дозволить мульчування пристовбурного кола.

На ґрунтах з хорошою плодючістю, папороть можна не підгодовувати. Якщо ж земля виснажена, восени варто додавати органіку або мінеральні комплекси (з азотом).

До зими зів’яле листя можна не прибирати, оскільки навесні з'являться нові вайї, які все приховають. При бажанні кущик можна прорідити, але обережно. Для саду часто використовуються морозостійкі сорти, але на випадок безсніжної суворої зими їх можна прикрити сухим листям або торфом.

Завести в саду папороть нескладно — достатньо купити кореневище в контейнері. Але існує й інший спосіб.

Як розмножуються папороті:

  • спорами;

Для отримання спор, долі вайї з темними круглими цятками зрізаються і залишаються для просушування, в січні спори готові до висівання. Вони нагадують порошок, який потрібно висипати в коробку з ґрунтом (пісок, земля, торф). Зверху розпорошується вода, все закривається склом. Проростуть спори на другий місяць, вони будуть нагадувати шар моху — скло прибирається. В окремі горщики паростки висаджуються, коли вони почнуть замикатися в єдину рослину. До весни з'явиться розсада.

  • діленням куща;

Деякі сорти (Орляк, Страусник) простіше розмножити діленням, яке краще проводити навесні, після заморозків.

  • виводковими бруньками;

Є папороті, які випускають виводкові бруньки. З них формуються «дітки». Їх легко від'єднати, потім необхідно помістити на торф'яний мох, прикрити скляною місткістю і помістити в тепле місце без світла. Вкорениться рослина через 2-3 тижні, тоді вона готова до висадки в ґрунт.

Папороть добре переносить пересадку. Проводити її краще навесні, обережно викопавши із земляною грудкою і пересадивши в неглибоку яму.

Папороті в ландшафтному дизайні.

Папороть — незамінна частина ландшафтної композиції. Рослина універсальна і підходить для рокаріїв, рутаріїв, садів в будь-якому стилі. При створенні альпійської гірки краще висадити кілька різних сортів Polypodiophyta, отримавши оригінальну картину. Добре вони виглядають біля водойм, якщо на дачній ділянці є ставок, папороть пожвавить його.

Експериментувати з різними типами папороті можна нескінченно. Вони ідеально підходять для затінених місць, де не можуть рости інші декоративні культури.

Якщо висадити кущі в вазони, їх можна поставити в будь-якій затіненій частині саду, розташувати у відкритій альтанці, створивши екзотичний інтер'єр. Гілочки папороті часто використовуються при формуванні букетів.

Купити папороть (контейнер) в Україні.

Папороті дуже популярні серед садівників, ландшафтних дизайнерів і навіть флористів — їх вигідно мати в асортименті свого магазину. Кущі невибагливі до ґрунту, прекрасно ростуть в тіні, освіжають будь-яку ділянку України. На сайті Яскрава ви можете підібрати популярні сорти з величезного світу папоротей і купити їх за низькою гуртовою ціною. Ви швидко отримаєте морозостійкі кореневища в контейнерах в найближчому відділенні пошти міста: Запоріжжя, Мангуш, Одеса, Брацлав, Чернівці, Ніжин, Рівне та ін.